| Meetperiode | Flevoland | Nederland |
|---|---|---|
| 2019 | 265 | 8.445 |
| 2020 | 250 | 8.540 |
| 2021 | 260 | 9.185 |
| 2022 | 285 | 9.150 |
| 2023 | 335 | 10.125 |
| 2024 | 335 | 9.440 |
| 2025 | 300 | 9.770 |
Het CBS telt vestigingen bij de oprichting van een nieuw bedrijf. Een extra locatie van een voortgezet bedrijf valt daarbuiten. Tot en met 2023 definitief, 2024 nader voorlopig en 2025 voorlopig. Aantallen zijn afgerond. CBS StatLine 83631NED; selectie 395005, PV24.
De meetpunten voor Flevoland
Het verloop in Flevoland begint bij 265 in 2019 en bereikt 300 in 2025. In volgorde van de meetpunten zijn de tussenstappen -15, +10, +25, +50, 0, -35 oprichtingen. De grootste absolute stap voor IT- en informatiedienstverlening valt tussen 2022 (285) en 2023 (335). In deze selectie geldt 2020 met 250 als laagste meetpunt, en 2023 met 335 als hoogste. De eindwaarde ligt daarmee 35 onder dat maximum en 50 boven het minimum van Flevoland.
Hoe verhoudt IT- en informatiedienstverlening zich tot het gebied?
Van 2019 tot 2025 verschoof het totaal voor Flevoland van 5.585 naar 5.330 oprichtingen. De verandering binnen IT- en informatiedienstverlening was +35, bij een totale regionale beweging van -255. In 2019 kwam de categorie daarmee uit op 4,74 procent van Flevoland en in 2025 op 5,63 procent. Binnen dezelfde regio heeft IT-dienstverlening een bijna zo grote telling (290), vanuit 245 bij het eerste meetpunt. Sommige branchegroepen binnen de bron overlappen; deze twee categorieën zijn apart vergeleken.
Van Flevoland naar de landelijke reeks
Voor heel Nederland bedraagt IT- en informatiedienstverlening in 2025 9.770 oprichtingen; in 2019 waren het er 8.445. De landelijke beweging over dat venster komt neer op +15,7%, tegenover +13,2% voor Flevoland. In absolute aantallen ligt Nederland +1.325 ten opzichte van de beginmeting. Het aandeel van Flevoland in de nationale reeks gaat van 3,14 naar 3,07 procent. Dat verloopt niet noodzakelijk in dezelfde richting als het aandeel van IT- en informatiedienstverlening binnen het regionale totaal van 5.330.
Welke gebieden lijken op de eindstand?
Onder de 12 vergelijkbare gebieden met een positieve meetwaarde voor IT- en informatiedienstverlening en een beschikbare beginmeting zijn er 7 met een hogere eindstand dan Flevoland. De stand van 300 is binnen deze selectie niet gedeeld. Het dichtst in absolute aantallen komt Limburg met 330, gevolgd door Groningen met 240. Relatief aan het eigen regionale totaal lopen de andere gebieden van 2,61 procent in Fryslân tot 6,27 procent in Noord-Holland. Ter vergelijking staat Flevoland op 5,63 procent voor IT- en informatiedienstverlening.
Een aanleiding zoeken om ondernemers te spreken
Leg een netwerkpartner uit Flevoland bij een intake twee groepen voor: de nieuwe vestigingen binnen IT- en informatiedienstverlening (CBS, 2025: 300) en die binnen IT-dienstverlening (290). Vraag welke ervaringen bij een opening in elk werkveld terugkomen. Komen de geïnteresseerden zelf uit Flevoland, of zou juist Limburg een logischer gespreksgebied zijn? Voor IT- en informatiedienstverlening telt deze bron vestigingen bij de oprichting van een nieuw bedrijf. Een gewone extra locatie van een voortgezet bedrijf valt buiten deze reeks. Houd eigenaar, vestiging en vrijwillig aangemelde kandidaat apart op de gesprekslijst.



